24.2.2018 Kansallinen Rajamäki hiihto P T U L O K S E T
25.2.2018 9:52 Uutiset / Jaoston etusivu

24.2.2018 Kansallinen Rajamäki hiihto P

T U L O K S E T

24.2.2018 Kansallinen Rajamäki hiihto P

T U L O K S E T

© Rajamäen Kehitys

Kilpailun sarjat: M8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; M18; M20; MYL; M35
; N18; N20; NYL; M65; M55; M45

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Kevin Niittyviita        Hollolan Urhe    4.56,0

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Aatos Hämäläinen         Pakilan Veto     7.47,6
  2. Alex Skutnabb            Espoon Hiihto    7.51,2
  3. Antti Kirves             Keravan Urhei    7.54,1
  4. Kasper Salmi             Espoon Hiihto   10.03,4

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Charlotte Knape          Espoon Hiihto    9.49,2
  2. Angelina Kuusijärvi      Ingå IF         10.01,6
  3. Roosa Aivelo             Keravan Urhei   12.09,1

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Florian Fritzén          Österby Sport   10.58,1
  2. Lauri Kortejärvi         Borgå Akilles   11.21,3
  3. Frans Pylkkänen          Keravan Urhei   11.32,1
  4. Tom Lainet               Espoon Hiihto   12.12,5
  5. Nuutti Toivonen          Vantaan Hiiht   12.26,6
  6. André Salmi              Espoon Hiihto   12.28,0
  7. Niilo Aivelo             Keravan Urhei   12.29,5
  8. Kasperi Kemppainen       Rajamäen Kehi   17.01,1

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Alina Virtanen           Espoon Hiihto   12.55,0
  2. Nella Daavitsainen       Keravan Urhei   12.57,8
  3. Ava Hämäläinen           Espoon Hiihto   13.05,6
  4. Salla Niemi              Hyvinkään Hii   13.06,4
  5. Alisa Kiiski             Borgå Akilles   14.02,1
  6. Anni Töyrylä             Hyvinkään Hii   15.23,8

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Anton Skutnabb           Espoon Hiihto   15.09,2
  2. Christoffer Ingman       Espoon Hiihto   16.47,5
  3. Elias Lönnström          Borgå Akilles   17.18,6

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Melissa Lönnström        Borgå Akilles   10.15,9
  2. Wilma Lax                Borgå Akilles   10.17,7
  3. Annu Virtanen            Espoon Hiihto   10.45,4
  4. Emelie Hägglund          Borgå Akilles   10.50,5
  5. Ida Suuronen             Borgå Akilles   11.12,3
  6. Julia Tuura              Hyvinkään Hii   11.40,3
  7. Anniina Hyvönen          Lahden Hiihto   12.39,1
  8. Phoebe Kuusijärvi        Ingå IF         15.45,5

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Leevi Vuorinen           Skiteam 105     13.37,8
  2. Ike Melnits              Espoon Hiihto   13.56,1
  3. Elias Mäkinen            Kankaantaan K   14.42,2
  4. Benjamin Fransman        IF Sibbo-Varg   15.13,6
  5. Jani Koponen             Espoon Hiihto   16.23,9
  6. Anton Liukkonen          Borgå Akilles   16.25,9
  7. Jussi Raasakka           Espoon Hiihto   16.27,6
  8. Santeri Kortejärvi       Borgå Akilles   16.47,1

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Nea Lindén               Lahden Hiihto   16.43,6
  2. Noora Daavitsainen       Keravan Urhei   17.37,1
  3. Liisa Raasakka           Espoon Hiihto   18.02,4
  4. Ada Kiiski               Borgå Akilles   19.58,4

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Patrik Ingman            Espoon Hiihto   29.02,2
  2. Saku Hakulinen           Vehkalahden V   30.16,5
  3. Konsta Toivomäki         Rajamäen Kehi   38.07,1

Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Jere Alen                Vantaan Hiiht   28.15,4
  2. Erik Ingman              Espoon Hiihto   28.23,7

Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Miika Ruokonen           Ski Jyväskylä   26.37,1
  2. Kalle Rytkönen           Vihdin Viesti   28.01,0

Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Jarkko Hiltunen          Liedon Luja     27.13,4
  2. Pasi Lounasaho           Vantaan Hiiht   27.59,8
  3. Juha-Matti Valkama       Nurmijärven H   28.53,0
  4. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto    28.55,9
  5. Sam Fransman             IF Sibbo-Varg   29.26,5
  6. Jan Kiljunen             Vantaan Hiiht   31.10,1
  7. Harri Karjalainen        Vantaan Hiiht   31.13,5

Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Emma Metzner             One Way Pro T   16.40,0

Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihto   15.46,3

Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Veikko Piirainen         Keimolan Kaik   15.57,9
  2. Eero Moilanen            Kajaanin Hiih   16.54,3

Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Heikki Ruokonen          Vehkalahden V   14.28,7

Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika

  1. Kim Lönnström            Borgå Akilles   14.28,4

Sarjaluettelo


   
Lisää uutisia
Rajamäen Kehitys
«  Marraskuu   »
Kategoriat