RaKe jalkapallokoulu 2024
JalkapallokouluJulkaistu: 14.03.2024 21.00

RaKe jalkapallokoulu 2024

Toivotamme 2018-2020 syntyneet tytöt ja pojat tervetulleiksi RaKen Huuhkajat ja Helmarit Jalkapallokouluun kesällä 2024!

Vetäjinä toimii RaKen 2005-2009 syntyneitä tyttö- ja poikajunioripelaajia sekä muutama aikuinen toimihenkilö, jotka tukevat junioreita ja vastaavat tapahtumasta.

Jalkapallokoulun tarkoituksena on tutustuttaa pieniä futareita jalkapallomaailman saloihin leikin ja hauskojen harjoitteiden avulla. Harjoittelun ohessa seuramme omat pelaajat kertovat jalkapallokoululaisille harrastamisen upeudesta sekä joukkueen merkityksestä. Yhdessä tekemisessä on voimaa!

Treenaamme torstaisin 9.5.2024 alkaen Rajamäen Urheilupuiston takanurmella klo 17.30-18.30 kesäkuun puoleen väliin asti ja jatkamme taas kesätauon jälkeen elokuun puolivälistä (15.8.2024) syyskuulle asti.

Hinta 120€ sisältää12 harjoituskertaa, jalkapallon, treenipaidan, Palloliiton korttelipassin ja vakuutuksen sekä Rajamäen Kehitys ry:n jäsenmaksun 2024.

Kaksi kertaa saa kokeilla, ennen kuin maksusta lähetetään lasku huoltajan sähköpostiin toukokuun lopulla. Mikäli peruuttaa osallistumisen, siitä on ilmoitettava kirjallisesti (jalkapallokoulu@rajamaenkehitys.net) 19.5.2024 mennessä. Jos osallistumisensa peruuttavalle jalkapallokoululaiselle on rekisteröity korttelipassi ja hän on saanut varusteet (pallo ja paita), ne tulee maksettavaksi. Henkilökohtainen korttelipassi on voimassa vuoden loppuun.

Kannattaa muistaa, että maksuun voi hakea avustusta seuran Premix Tukirahastosta. Lisätietoja TUKIRAHASTOSTA

Ilmoittautuneille lähetetään infokirje sähköpostitse. Ota mukaan harjoituksiin juomapullo ja liikkumiseen sopivat jalkineet (ei nappikset).

Noudatamme RaKessa Suomen Palloliiton antamia ohjeistuksia. Pidätämme oikeuden muutoksiin.

ILMOITTAUTUMINEN

Lisätietoja: jalkapallokoulu@rajamaenkehitys.net

Nähdään kentällä!

Yhteistyössä mukana:


Joukkueen uusimmat uutiset

Rajamäen Kehitys ry

Kiljavantie 231

05200 Rajamäki


Y-tunnus 0598128-2