23.02.2019 Kansallinen Rajamäki hiihto (P) Tulokset
21.2.2019 22:08 Uutiset / Jaoston etusivu

23.02.2019 Kansallinen Rajamäki hiihto (P)

Tulokset

23.02.2019 Kansallinen Rajamäki hiihto P

T U L O K S E T

© Rajamäen Kehitys

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; M18; MYL; M35
; N35; N20; NYL; M55; M45

M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Sakari Haikola           Pakilan Veto     3.30,5                         6
  2. Topias Jauho             Joutsenon Kul    4.02,7       0.32,2            7
  3. Lauri Torro              Vantaan Hiiht    6.08,9       2.38,4            5

Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Anni Siivonen            Pirkkalan Hii    3.34,1                         9
  2. Miina Kankaanpää         Espoon Hiihto    3.55,6       0.21,5           11
  3. Aino Siivonen            Pirkkalan Hii    5.03,0       1.28,9           10

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Alex Skutnabb            IF Sibbo-Varg    6.59,2                        20
  2. Eero Siivonen            Pirkkalan Hii    7.08,5       0.09,3           19
  3. Mikki Kankaanpää         Espoon Hiihto    7.11,9       0.12,7           15
  4. Henrik Ahoniemi          Hyvinkään Hii    7.40,2       0.41,0           22
  5. Elis Köpsi               Rajamäen Kehi    7.40,9       0.41,7           18
  6. Eelis Jauho              Joutsenon Kul    7.46,3       0.47,1           14
  7. Matias Kohtala           Espoon Hiihto    8.03,4       1.04,2           13
  8. Urho Haverinen           Pakilan Veto     8.28,1       1.28,9           16
  9. Eero Holmberg            Espoon Hiihto    8.45,1       1.45,9           21

Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Charlotte Knape          Espoon Hiihto    8.06,8                        24
  2. Usva Torro               Vantaan Hiiht    8.29,0       0.22,2           25
  3. Iida Halli               Seutulan Urhe    9.13,3       1.06,5           26

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Justus Vihinen           Espoon Hiihto    9.42,9                        32
  2. Lauri Kortejärvi         Borgå Akilles   10.24,2       0.41,3           31
  3. Aapo Väliharju           Espoon Hiihto   10.41,7       0.58,8           30
  4. Eero Haikola             Pakilan Veto    11.22,0       1.39,1           29

Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Salla Niemi              Hyvinkään Hii   11.15,2                        35
  2. Martta Kankaanpää        Espoon Hiihto   11.45,3       0.30,1           36
  3. Ava Hämäläinen           Espoon Hiihto   12.15,6       1.00,4           38
  4. Sara Tuurinkoski         Hollolan Nast   12.16,6       1.01,4           39
  5. Anni Töyrylä             Hyvinkään Hii   13.03,4       1.48,2           37
  6. Sabina Luts              Borgå Akilles   13.17,4       2.02,2           34
  7. Saara Holmberg           Espoon Hiihto   13.22,1       2.06,9           40
  8. Angelina Kuusijärvi      Vihdin Viesti   13.56,4       2.41,2           41

Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Anton Packalén           Espoon Hiihto   14.27,2                        47
  2. Eevert Haikola           Pakilan Veto    16.23,3       1.56,1           51
  3. Tom Lainet               IF Sibbo-Varg   17.22,7       2.55,5           48
  4. Niilo Aivelo             Keravan Urhei   18.18,4       3.51,2           49
  5. Emil Köpsi               Rajamäen Kehi   19.00,9       4.33,7           50
  6. Nuutti Toivonen          Vantaan Hiiht   19.31,8       5.04,6           45
  7. Touko Hyvärilä           Hyvinkään Hii   20.16,7       5.49,5           46

Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Gisela-Mei Hakkarainen   IF Sibbo-Varg    9.47,2                        58
  2. Emmi Nieminen            Espoon Hiihto    9.54,7       0.07,5           61
  3. Iida Piiroinen           Espoon Hiihto    9.55,8       0.08,6           59
  4. Siiri Pekkala            Vantaan Hiiht   10.14,4       0.27,2           60
  5. Matilda Åberg            Pargas IF       10.45,6       0.58,4           57
  6. Ronja Kronvall           Borgå Akilles   10.46,2       0.59,0           54
  7. Senni Ruuskanen          Keravan Urhei   10.49,0       1.01,8           55
  8. Alina Virtanen           Espoon Hiihto   11.19,5       1.32,3           53
  9. Phoebe Kuusijärvi        Vihdin Viesti   13.45,0       3.57,8           56

Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 8 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Tuomas Ruuskanen         Keravan Urhei   22.49,6                        65
  2. Anton Skutnabb           IF Sibbo-Varg   22.56,0       0.06,4           63

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Annu Virtanen            Espoon Hiihto   16.11,0                        67
  2. Noora Nummila            Espoon Hiihto   16.23,6       0.12,6           69
  3. Vellamo Viitanen         Pakilan Veto    18.13,7       2.02,7           68
  4. Emmi Kotamäki            Rajamäen Kehi   18.34,8       2.23,8           66

Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Konsta Toivomäki         Rajamäen Kehi   42.31,9                        71

Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Henry Viholainen         Forssan Salam   28.41,0                        73

Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Arvo Luts                Borgå Akilles   28.45,0                        76
  2. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto    29.11,6       0.26,6           75
  3. Jan Kiljunen             Vantaan Hiiht   29.54,9       1.09,9           77

Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

Sarjaluettelo

NYL Naiset 10 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Saara Nikander           Vihdin Viesti   33.08,9                        82
  2. Hanna-Mari Siivonen      Pirkkalan Hii   34.17,6       1.08,7           83

Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Heikki Ruokonen          Vehkalahden V   14.20,6                        86
  2. Seppo Vinkanharju        Hyvinkään Hii   14.26,3       0.05,7           87
  3. Reijo Viholainen         Keimolan Kaik   15.26,1       1.05,5           88
  4. Veikko Piirainen         Keimolan Kaik   15.35,7       1.15,1           85

Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Lähtönro

  1. Jani Köpsi               Rajamäen Kehi   14.58,4                        90

Sarjaluettelo


   
Lisää uutisia
Rajamäen Kehitys
«  Lokakuu   »
Kategoriat